Hizmetlerimiz

DÖVİZ ALIM SATIM İŞLEMLERİ

Türk parasının kıymetini koruma hakkındaki kanunda yetkili müesseselere ( Döviz Büroları ) verilen yetkiler doğrultusunda ister nakit ister banka hesapları üzerinden ( Havale , Eft ve Yurtiçi Bankalara Transfer )  döviz alım satım işlemi gerçekleştirmekteyiz.

EN UYGUN FİYAT AVANTAJLARI

Kuruluşumuzdan bugüne kadar güçlü özsermayesi ve müşteri portföyü ile kurumsal ve bireysel anlamda sektöründe öncü firma olmayı ve en avantajlı fiyat politikasını kendisine ilke edinmiştir.

KUR SABİTLEME NEDİR ?

Yerel para biriminin değerini başka bir para biriminin , para birimleri sepetinin veya altın gibi başka bir değere bağlandığı kur düzenidir.

YETKİLİ MÜESSESELERDE KUR SABİTLEME NASIL YAPILIR ?

Yetkili müessese ile müşterisi arasında ( serbest piyasa kurları geçerli olmak kaydı ile ) telefon veya sözlü olmak şartı ile o anki kur ve miktar üzerinden mutabakata varılıp kur sabitlenmiş ( bağlanmış ) olur. Her iki tarafta mutabakata varılan kur ve miktar üzerinden yükümlülüklerini yerine getirmek sorumluluğundadır.

DÖVİZ KURU TANIMI

Bir ülkenin para birimi ile başka bir ülkenin para birimi arasındaki ilişkiyi gösteren sayısal bir değerdir.  Diğer bir ifadeyle ticaret yapan iki ülke arasındaki alışverişin oluşturduğu fiyattır.

YETKİLİ MÜESSESELER ( DÖVİZ BÜROLARI )

Bakanlıkça tespit edilen usul ve esaslar çerçevesinde dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen ve kıymetli maden , taş ve eşyalara ilişkin işlemlerde yapabilen anonim şirketlerdir. 

DÖVİZ KURU NASIL BELİRLENİR ?

Döviz Kuru genel olarak tüm diğer fiyatlarda olduğu gibi alıcı ve satıcıların talepleri arasında oluşan dengeye göre belirlenir. 

Burada yer alan yatırım bilgi, teknik analiz, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan Platin Döviz - www.platindoviz.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.